KRS Kancelaria

Kancelaria prawna wspierająca twórców internetowych

Od kilku lat obserwujemy znaczny wzrost popularności social mediów typu Instagram, YouTube, Facebook, TikTok, a także blogów oraz ich różnych form pochodnych (np. vlogi). Aktualnie, profile w social media i blogi to już nie tylko internetowe prywatne pamiętniki, a profesjonalne strony internetowe z bogatą treścią.
 
Oprócz profili i blogów typowo rozrywkowych powstają blogi specjalistyczne, często dotyczące wąskiego zakresu specjalizacji np. podróże, moda, makijaż, stylizacja paznokci, zdrowe jedzenie, etc. Bezsprzecznie social media i blogi stały się narzędziami firmowymi, pomocnymi nie tylko w rozwijaniu własnej marki, ale również marek komercyjnych osób trzecich wchodzących na rynek lub na nim funkcjonujących.
 
Obserwując powyższą tendencję, należy stwierdzić, że prowadzenia profilu w social media oraz blogowanie w wielu przypadkach przestało być hobby czy sposobem spędzania wolnego czasu, a stało się zawodem wykonywanym profesjonalnie w ramach działalności gospodarczej. Dlatego twórcy internetowi (twórcy na portalach Instagram, YouTube, Facebook, TikTok; blogerzy, vlogerzy), tak jak i inni przedsiębiorcy, mogą wymagać pomocy prawnej.
 
 

Działasz w internecie i potrzebujesz wsparcia doświadczonych prawników?

Mając na względzie szczególne potrzeby twórców internetowych, zważywszy na specyfikę prowadzonej przez nich działalności, Kancelaria oferuje pomoc prawną w szczególności w następującym zakresie:

 
 • Tworzenie umów dotyczących współpracy twórcy internetowego z markami komercyjnymi lub agencjami (zleceniodawcami),
 • Tworzenie umów dotyczących współpracy twórcy internetowego z podwykonawcami (fotografowie, graficy, programiści, wykonawcy strony internetowej, sklepu internetowego etc.) – zadbamy, by prawa autorskie to treści stworzonych przez podwykonawców zostały przekazane twórcy internetowemu.
 • Opiniowanie umów przedstawionych przez kontrahenta (np. agencję reklamową),
 • Wsparcie w egzekwowaniu zaległych płatności,
 • Tworzenie regulaminów dla sklepów online,
 • Tworzenie regulaminów i polityk prywatności dla blogów,
 • Tworzenie regulaminów konkursów internetowych,
 • Dostosowanie newsletteru do obowiązujących wymogów prawnych,
 • Zgłaszanie znaków towarowych (potocznie: logo) i reprezentacja przed urzędami patentowymi zarówno w procedurze krajowej, jak i międzynarodowej,
 • Konsultacje w zakresie prawa autorskiego, wykorzystania wizerunku, ochrony dóbr osobistych, wolności słowa, swobody działalności medialnej, zniesławienia, dostępu do informacji niejawnych,
 • Audyty i wdrożenia związane z ochroną danych osobowych (RODO),
 • Porady podatkowe – w szczególności porady w zakresie rozliczania przychodów, kwalifikowania kosztów jako Koszt Uzyskania Przychodu (KUP), rozliczania kosztów najmu w sytuacji zarejestrowania miejsca prowadzenia działalności w domu,
 • Reprezentacja w sprawach o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej związanej z prowadzoną działalnością.
 • Jeżeli jesteś twórcą internetowym, a Twój problem nie został wyliczony powyżej, nie zniechęcaj się! Chętnie odpowiemy także na inne pytania i zagadnienia.

Kontakt

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Nasza siedziba

KRS Kancelaria P. Kaźmierczak-Kapuścińska T. Wojdal
Spółka Komandytowo-Akcyjna
Targowa 35
90-043 Łódź
Polska
NIP: 7282822448
KRS: 0000958885

Zadzwoń do nas

+48 42 207 66 66
+48 509 477 304
+48 504 713 145

Napisz do nas

kancelaria@krs-adwokaci.pl

Godziny pracy

Poniedziałek – Czwartek: 9:00-18:30
Piątęk: 9:00-17:00
Sobota & Niedziela: zamknięte