Sprawy fiskalne w Twojej firmie pod kontrolą

Kancelaria doradztwa podatkowego z Łodzi

KRS-Adwokaci to zespół ekspertów, który poprowadzi Twoją firmę przez zawiłości skomplikowanego systemu podatkowego w naszym kraju. Współpraca z naszą kancelarią to sposób na optymalizację w zakresie podatków, który przyczynia się do rozwoju firm.

Istotnym aspektem każdej działalności gospodarczej jest ocena skutków prawno-podatkowych podejmowanych działań. Przeprowadzenie analizy podatkowej planowanych projektów biznesowych pozwala na zoptymalizowanie korzyści z realizowanego projektu biznesowego oraz uniknięcie zagrożeń wynikających ze skomplikowanych przepisów prawa podatkowego.

W ramach obsługi podatkowej Kancelaria wspiera przedsiębiorców sporządzając opinie prawno-podatkowe określające zagrożenia prawno-podatkowe planowanych przedsięwzięć, zawieranych umów, ugód. Wskazujemy również na alternatywne rozwiązania pozwalające na zmniejszenie ciężarów podatkowych. W tym zakresie doradzamy jak dobrać przedmiot działalności gospodarczej, sformułować postanowienia umów czy strukturę własnościową w spółkach.

Pomagamy zaplanować i przeprowadzić działania restrukturyzacyjne, a także zoptymalizować skutki podatkowe sukcesji prawnej przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy często mają kontakt z organami podatkowymi lub organami kontroli skarbowej. Na tym polu praktyka Kancelarii obejmuje reprezentację w trakcie trwających kontroli, opracowanie taktyki postępowania, składanie wniosków dowodowych i wyjaśnień, zastrzeżeń do protokołów kontroli, a także środków odwoławczych od wydanych decyzji. Bronimy również interesów przedsiębiorców składając skargi oraz występując przed sądami administracyjnymi.

W naszej codzienności dostrzegamy, że podejmowane przez przedsiębiorców działania wykraczają poza granice terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Ocena podejmowanych działań wymaga zatem uwzględnienia aspektów międzynarodowego prawa podatkowego. W tym zakresie Kancelaria doradza, wskazuje na skutki podatkowe wynikające z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Jednocześnie pomaga uzyskać niezbędne certyfikaty dla udokumentowania statusu rezydencji podatkowej.

W zakresie doradztwa podatkowego główne obszary praktyki Kancelarii obejmują:

  • przygotowywanie analiz i opinii dotyczących skutków podatkowych działań restrukturyzacyjnych przedsiębiorców (połączenia, przekształcenia, podziały, aporty),

  • sporządzanie wszelkiego rodzaju umów oraz planowanych działań restrukturyzacyjnych przekształceń spółek,
    występowanie do Ministra Finansów z wnioskami o udzielenie indywidualnych interpretacji prawa podatkowego,

  • występowanie z wnioskami o wydanie interpretacji klasyfikacji statystycznych do Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego,

  • sporządzanie opinii podatkowych, analiz i porad prawnych,

  • sporządzanie pism, odwołań oraz reprezentacja przed organami podatkowymi i organami kontroli skarbowej w trakcie kontroli podatkowych oraz postępowań podatkowych,

  • wnoszenie skarg i reprezentacja przed Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym.
    W zakresie prawa podatkowego obsługujemy podmioty działające zarówno w Łodzi, jak również całej Polsce oraz Europie.

Kontakt

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Nasza siedziba

KRS Kancelaria P. Kaźmierczak-Kapuścińska T. Wojdal
Spółka Komandytowo-Akcyjna
Targowa 35
90-043 Łódź
Polska
NIP: 7282822448
KRS: 0000958885

Zadzwoń do nas

+48 42 207 66 66
+48 509 477 304
+48 504 713 145

Napisz do nas

kancelaria@krs-adwokaci.pl

Godziny pracy

Poniedziałek – Czwartek: 9:00-18:30
Piątęk: 9:00-17:00
Sobota & Niedziela: zamknięte