Nasz zespół

Posiadamy sprawny, szybki oraz mobilny zespół, który 
konsekwentnie rozbudowujemy. Jesteśmy z Łodzi, ale obsługujemy Klientów z całego świata. 

Patrycja
Kaźmierczak-Kapuścińska

Adwokat, Partner

Adwokat Patrycja Kaźmierczak-Kapuścińska ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi w 2011 roku. Zajmuje się obsługą firm z branży budowlanej, w tym bieżącą obsługą dwóch ogólnopolskich deweloperów. Aktywnie uczestniczy w procesie inwestycyjnym swoich Klientów, dokonując audytów nieruchomości, tworząc umowy o roboty budowlane, jak również umowy deweloperskie.

Skutecznie doprowadziła do kilku fuzji, jak i przejęć podmiotów gospodarczych, również z kapitałem zagranicznym. Adwokat Patrycja Kaźmierczak-Kapuścińska wykonuje również audyty prawne na zlecenie dużych i średnich przedsiębiorstw. Posiada doświadczenie w restrukturyzacji podmiotów gospodarczych, zapewniając możliwie najwyższe bezpieczeństwo prawne z uwzględnieniem konieczności zwiększenia rentowności przedsiębiorstwa. Wraz z mec. Tomaszem Wojdalem brała udział m.in. w restrukturyzacji podmiotu gospodarczego o wartości kapitału spółki szacowanego na 88.000.000,00 zł.

Ponadto, specjalizuje się w tworzeniu oraz negocjowaniu międzynarodowych umów handlowych, negocjowała kontrakty m.in. w Seremban, Guangzhou oraz w Singapurze. Wraz z prawnikami z Azji i Europy obsługuje międzynarodowy holding zajmujący się inwestycjami w rynek nieruchomości krajów europejskich.

Aktualnie negocjuje m.in. kontrakty mające na celu nabycie nieruchomości na terenie Unii Europejskiej jak i poza nią, a także koordynuje tworzenie podmiotów prawa gospodarczego na rynku europejskim i światowym – w tym m.in. w Hiszpanii, we Włoszech, czy w Paragwaju.

 
+48 509 477 304

Tomasz Wojdal

Radca prawny, Partner

Tomasz Wojdal jest radcą prawnym zrzeszonym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, głównym radcą prawnym w Kancelarii KRS.

W Kancelarii zajmuje się prowadzeniem spraw podatkowych, gospodarczych i handlowych. Zajmuje się również planowaniem sukcesji przedsiębiorców poprzez przeprowadzanie kompleksowych procesów restrukturyzacji przedsiębiorców, zarówno od strony podatkowej, handlowej i cywilnej oraz ich bieżącą obsługą prawną. W tym zakresie opracowuje koncepcje restrukturyzacyjne dopasowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorców, a także wdraża je w życie przeprowadzając procesy przekształceń, łączeń i podziału spółek handlowych.

Prowadził wiele projektów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych przedsiębiorców z branży budowlanej, telekomunikacyjnej oraz motoryzacyjnej, zapewniając oszczędności podatkowe oraz zmianę formy prowadzonej działalności gospodarczej.

W latach 2008-2012 pracował w Kancelarii radcowskiej jako specjalista do spraw podatkowych i gospodarczych, zajmując się sprawami gospodarczymi, spadkowymi i rodzinnymi oraz związanymi z nimi kwestiami podatkowymi. Wcześniej zdobywał doświadczenia w międzynarodowej grupie doradztwa podatkowego.

Tomasz Wojdal jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jest również absolwentem University Maastricht (Holandia), gdzie zajmował się studiami z zakresu komparatystyki prawniczej (prawo amerykańskie i holenderskie) oraz prawa europejskiego z uwzględnieniem aspektów podatkowych.

Obecnie w sferze zainteresowania Tomasza Wojdala leżą zagadnienia z dziedziny prawa podatkowego i handlowego oraz aspekty związane z planowaniem spadkowym i procesami restrukturyzacyjnymi przedsiębiorców.

W ostatnim czasie ukazała się publikacja „Doradca podatkowy podczas kontroli skarbowej”, której jest współautorem.

+48 504 713 145

Rafał Baranowski

Radca prawny

Rafał Baranowski jest radcą prawnym, zrzeszonym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi.

Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Istotna część jego doświadczenia zawodowego związana jest z prawem cywilnym, prawem umów, prawem gospodarczym oraz prawem spółek handlowych. W swojej praktyce, koncentruje się na rozwiązywaniu problemów przedsiębiorców, w szczególności z branży budowlanej, transportowej oraz nowych technologii poprzez kompleksową obsługę prowadzonej przez nich działalności biznesowej.

Doradza Klientom w sprawach związanych z dostępem do rynku spedycji i transportu, w tym finansowaniu nabywania praw do środków transportu, a także zawieraniem umów spedycji, przewozu, dochodzeniu roszczeń i rozwiązywanie sporów związanych z sektorem logistyki, spedycji i transportu

Ponadto wspiera Klientów w negocjacjach, opracowywaniu i wykonywaniu umów (m.in. wdrożeniowych, utrzymaniowych, rozwoju) i innych dokumentów kontraktowych związanych z wdrożeniami informatycznymi. Poszukuje kreatywnych rozwiązań, aby doprowadzić do pomyślnego zakończenia negocjacji, przy jednoczesnym zabezpieczeniu interesu Klientów już na etapie sporządzania i negocjowania warunków umowy. Analizuje i doradza Klientom w kwestiach prawnych dotyczących usług IT, Crowdfunding oraz e-commerce.

Z kolei doświadczenie uzyskanie podczas pracy w Kancelarii Komorniczej, pozwoliło mu lepiej zrozumieć charakterystykę postępowania egzekucyjnego, co z kolei przekłada się na szybsze i skuteczniejsze odzyskiwanie należności na rzecz Klientów.

Zastępuje Klientów Kancelarii w procesach sądowych, a pozyskana podczas prowadzenia spraw wiedza, umożliwia mu zabezpieczenie interesów Klientów poprzez przygotowanie indywidualnie dobranej strategii, już na etapie podjęcia decyzji biznesowej przez Klienta.

+48 42 207 66 66

Paulina Zbroch-Hyży

Adwokat

Paulina Zbroch-Hyży jest adwokatem zrzeszonym w Okręgowej Izbie Adwokatów w Łodzi od 2018 r. Uczestniczyła w wielu procesach sądowych, reprezentując klientów w trudnych i wielopłaszczyznowych sporach. Reprezentowała klientów przed Europejskim Urzędem ds. Własności Intelektualnej w sporach dotyczących ochrony znaków towarowych, w tym prowadzonych przeciwko ogólnoświatowym markom. Zajmowała się koordynacją całego procesu inwestycyjnego – od udziału w wyborze oferty wykonawcy robót budowlanych, przez przygotowanie umowy, weryfikację dokumentacji w toku prowadzenia budowy, po udział w odbiorze robót. We współpracy z zagranicznymi kancelariami prawnymi, tworzy i koordynuje pod kątem prawnym działalność podmiotów gospodarczych na rynku europejskim.

+48 42 207 66 66

Kariera

Dołącz do naszego zespołu!

0 +
Rozwiązanych spraw
0 +
Lat doświadczenia
0
Średnia ocena Google
0
Prawników w zespole

Kontakt

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Nasza siedziba

KRS Kancelaria P. Kaźmierczak-Kapuścińska T. Wojdal
Spółka Komandytowo-Akcyjna
Targowa 35
90-043 Łódź
Polska
NIP: 7282822448
KRS: 0000958885

Zadzwoń do nas

+48 42 207 66 66
+48 509 477 304
+48 504 713 145

Napisz do nas

kancelaria@krs-adwokaci.pl

Godziny pracy

Poniedziałek – Czwartek: 9:00-18:30
Piątęk: 9:00-17:00
Sobota & Niedziela: zamknięte