KRS Kancelaria

To co nas wyróżnia to indywidualne podejście do każdego z Klientów, zdefiniowanie potrzeb, jak również opracowanie długofalowych procedur i założeń w jego działalności gospodarczej.

Odtwórz wideo

Kim jesteśmy

Dostarczamy rozwiązania prawne gwarantujące bezpieczeństwo obrotu prawnego

Kancelaria świadczy kompleksowe doradztwo prawne dla biznesu dostarczając swoim Klientom rozwiązania prawne gwarantujące bezpieczeństwo obrotu prawnego jak również zapewniając sprawną i rzetelną obsługę prawną.

Ważne jest dla nas by w sposób możliwie szybki i skuteczny rozwiązywać problemy naszych Klientów, ale co najważniejsze zapewniamy stałe bezpieczeństwo prawne podejmowanych rozwiązań przez naszych Klientów. 

Dla ich bezpieczeństwa opracowujemy plany restrukturyzacji, optymalizacji jak również dbamy by zawierane kontrakty handlowe dawały nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Kancelaria KRS zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorstw w tym również przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym. Prawnicy zatrudnieni w kancelarii pracują nie tylko w języku angielskim, ale również niemieckim i hiszpańskim. 

Wyjątkową uwagę przykładamy do sporządzania umów
– piszemy je nie tylko na dobre,
ale przede wszystkim na złe czasy.

– Patrycja Kaźmierczak-Kapuścińska

Kancelaria obsługuje również międzynarodowy diagonalny holding obejmujący podmioty należące do różnych gałęzi gospodarczych. Obecnie kancelaria świadczy usługi 5 podmiotom gospodarczym z kapitałem zagranicznym.

Kancelaria nie jest podmiotem wielobranżowym. Specjalizuje się ściśle w obsłudze podmiotów gospodarczych, ich restrukturyzacji (m.in. przekształcenia, wydzielenia, fuzje) oraz wprowadzaniu optymalizacji podatkowych do przedsiębiorstw.

Kancelaria ponadto pracuje dla firm z branży budowlanej, w tym świadczy obsługę prawną dwóm deweloperom, przy czym jeden z nich działa na rynku ogólnopolskim, drugi działa na obszarze Unii Europejskiej.

Potencjał wiedzy i doświadczenie jakim dysponuje zespół prawników Kancelarii, umożliwia realizację projektów budowlanych wymagających specjalistycznej pomocy prawnej oraz znajomości uwarunkowań rynkowych i biznesowych w tym zakresie. Obecnie Kancelaria świadczy usługi 14 podmiotom z branży budowlanej.

Wybrane projekty, które realizowaliśmy

 • Przeprowadzenie procesu połączenia spółek kapitałowych z branży zajmującej się obrotem napojami alkoholowymi.
 
 • Przeprowadzenie procesów łączeń spółek kapitałowych z baraży handlu tekstyliami. W wyniku podjętych działań spółki z udziałem kapitału zagranicznego doprowadziły do konsolidacji prowadzonej działalności.
 
 • Restrukturyzacja przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą poprzez zawiązanie spółki komandytowej lub spółki z o.o.. W wyniku przeprowadzonego procesu i działań dodatkowych Klient ograniczył ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej, z jednoczesnym zachowaniem preferencji formy opodatkowania.
 
 • Przeprowadzenie procesu reorganizacji aktywów Klienta z branży usług motoryzacyjnych poprzez wyodrębnienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i dokonanie jej aportu do innej spółki. Przeprowadzone działania doprowadziły do uporządkowania struktury posiadanych spółek.
 
 • Przeprowadzanie procesu połączenia spółki kapitałowej ze spółką osobową. W ramach połączenia zostały przeniesione kapitały o wartości 25 000 000 Euro, zaś kapitał zakładowy spółki przejmującej został znacząco podwyższony. W skutek przeprowadzonego procesu wzmocnieniu uległ wizerunek i pozycja spółki przejmującej.
 
 • Przeprowadzanie aportu aktywów o wartości 11 500 000 Euro do spółki z siedzibą w innym państwie Unii Europejskiej. 
0 +
Rozwiązanych spraw
0 +
Lat doświadczenia
0
Średnia ocena Google
 • Wyodrębnienie Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa Klienta oraz przeprowadzenie aportu tej części przedsiębiorstwa do spółki z siedzibą w innym państwie Unii Europejskiej.

 • Doradztwo i nadzór nad transakcją nabycia ogółu praw i obowiązków w spółce osobowej z branży medycznej, a także zmianami w umowie spółki. W wyniku podjętych działań Klient nabył sprawnie funkcjonujące na runku przedsiębiorstwo.

 • Doradztwo i planowanie struktury następstwa prawnego w przypadku śmierci i innych zdarzeń losowych Klienta prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą będącego również uczestnikiem spółek prawa handlowego. W ramach podjętych działań Klient świadomie zaplanował przejście składników majątku na sowich następców prawnych.
 
 • Reprezentowanie Klienta w postępowaniu sądowym związanym z rozliczeniem majątku spółki o wartości 8.000.000 zł, w skutek wystąpienia wspólnika.
 
 
 • Wykonanie audytu nieruchomości na łączną kwotę 80 milionów złotych.

KRS Kancelaria

Kancelaria partnerska

KRS Kancelaria jest partnerem portugalskiej kancelarii Jorge Neto & Advogados jednej z najbardziej prestiżowych firm prawniczych w Portugalii. Kancelaria posiada biura w Lizbonie, Porto i Lousadzie oraz doświadczony zespół prawników specjalizujących się we wszystkich gałęziach prawa.

12+ LAT

doświadczenia oraz zdobytej wiedzy eksperckiej

Kontakt, adres & Dane firmy

Jesteśmy dostępni dla Ciebie

Nasza siedziba

Targowa 35 90-043 Łódź, Polska

Zadzwoń do nas

+48 42 207 66 66
+48 509 477 304

+48 504 713 145

Napisz do nas

kancelaria@krs-adwokaci.pl

Dane firmy

KRS Kancelaria P. Kaźmierczak-Kapuścińska T. Wojdal
Spółka Komandytowo-Akcyjna
NIP: 7282822448
KRS: 0000958885